استکهلم, پایتخت اسکاندیناوی و میهمانان تابستانی اش
استکهلمیان - در آستانه تابستان, و به پایان رسیدن فصل امتحانات و بدنبال آن فارغ شدن دانش آموزان و والدین از این فصل  پر دغدغه، مهمترین فصل مسافرتی و جهانگردی در جهان نیز آغاز میگردد. و شهر استکهلم که زیبایی آن در تابستان خیره کننده تر از همیشه  است نیز هر ساله پذیرای جهانگردان و میهمانانی است که از سراسر جهان به این شهر بعنوان پایتخت اسکاندیناوی مسافرت میکنند.

ایرانیان از ایران و دگر نقاط دنیا  نیز در میان بازدیدنندگان از شهر استکهلم به فراوانی دیده میشوند. مسافرانی که با خود حال و هوای ایران (و البته سوغاتیهای این کشور) را برای خویشاوندان و دوستان خود به ارمغان می آورند.

استکهلمیان راهنمای ویژه ای را تحت عنوان "به شهر استکهلم خوش آمدید" تهیه دیده است که هر ساله ضمن به روز کردن اطلاعات داخل این راهنما, در آغاز فصل تابستان تقدیم جهانگردان پارسی زبان شهر استکهلم میگردد. عملیات به روز رسانی این راهنما امسال نیز به پایان رسیده است.

 در تهیه این راهنما به مواردی پرداخته شده  که در طی سالهای گذشته توسط خوانندگان از سوئد, ایران و دیگر نقاط جهان در رابطه با جهانگردی در سوئد و  نیز امور اداری از قبیل تقاضای ویزا و غیره  پرسش شده است و پاسخگوی بخش بزرگی از سوالات بازدیدکنندگان تابستانی از شهر استکهلم خواهد بود.

میهمانان و جهانگردانی که قصد مسافرت به سوئد و استکهلم را دارند خواهند توانست از طریق این راهنما به سوالات خود پیرامون تقاضای ویزای سوئد و مدارک لازم برای آن, مقررات در رابطه با ویزای شنگن, امکان خرید بدون مالیات در سوئد, معروفترین مکانهای توریستی شهر استکهلم و کشور سوئد پاسخ گرفته و نیز دیگر اطلاعات وآدرسهای مورد نیاز هر مسافر و جهانگرد به سوئد را بدست آورند.

علاوه بر بخش های پارسی سایت که توسط همکاران استکهلمیان گردآوری و تنظیم گردیده است پیوند به آدرسهای "بدرد بخور"  نیز در این راهنما موجود است. حتی المقدور سعی گردیده تا همه این پیوندها به سایتهای اطلاعاتی به زبان انگلیسی باشد تا بتواند مورد استفاده بازدیدکنندگانی که با زبان سوئدی آشنایی ندارند قرار بگیرد. چنانچه  مایل به استفاده از این پیوندها به زبان سوئدی هستید میتوانید در اکثر موارد پس از ورود به هر پیوند, زبان آن سایت را به سوئدی تغییر دهید.

در بسیاری از سایتهای اطلاعاتی که در این راهنما به آنها پیوند داده شده, میتوان علاوه بر سوئدی و انگلیسی که زبانهای اول و دوم سوئد است به تعداد دیگری از زبانهای رایج اروپا مانند زبانهای آلمانی, فرانسه و اسپانیایی نیز اطلاعات کسب نمود. در هر داخل هر پیوند بدنبال دکمه زبانهای دیگر بگردید.

این راهنما مرتبا در حال تکمیل است و اطلاعات داخل آن مرتبا تکمیل و به روز می گردد.  امیدواریم که این راهنما کمکی به خوش آیند تر نمودن مسافرت پارسی زبانانی گردد که در طول تابستان زیبای سوئد از ایران و دیگر نقاط جهان ا میهمان شهر استکهلم و دیگر نقاط سوئد خواهند بود. 

این راهنما را به همه دوستانی که قصد بازدید از استکهلم و سوئد را دارند معرفی کنید. آدرس:

stockholm.stockholmian.com

و صد البته مانند هر ساله رادیو دریا، رادیوی ۲۴ ساعته تابستانی استکهلمیان نیز ترانه های داغ تابستانی خود را در طی تمامی طول تابستان تقدیم خوانندگانش می کند و بسان نسیمی دریایی نوازشگر پیکر روحتان خواهد بود. رادیوی تابستانی استکهلمیان از طریق صفحه اول سایت استکهلمیان و همچنین از طریق وب سایت و اپلیکیشن  تیون این نیز قابل شنیدن است.

در انتها تنها باقی میماند آرزوی تابستانی خوش و پر از شادی, تندرستی و بهروزی برای خوانندگان استکهلمیان.
 

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
stockholm.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 

comments powered by Disqus
Anpassad sökning
 

www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد