قصر اسکو کلوستر
استکهلمیان - قصر «اسکو کلسوتر» واقع در کمون «هوبی» در میان استکهلم و اوپسالا واقع شده است.

قصر «اسکو کلوستر» یکی از مشهورترین قصرهای جهان در سبک «باروک» و بزرگترین قصر خصوصی است که تاکنون در سوئد ساخته شده است و از نقطه نظر معماری در سوئد بی نظیر شمرده می شود. ساخت این قصر بیش از ۳۰ سال طول کشیده است و صاحب آن «کارل گوستاو رانگلر» قبل از اتمام مراحل ساخت آن  در سال ۱۶۷۶ درگذشت.

قصر «اسکو کلوستر» از سال ۱۹۶۷ در اختیار دولت قرار گرفت و از سال ۱۹۷۱ تبدیل به موزه شد. بیش از ۵۰،۰۰۰  قطعه مختلف در این موزه در معرض نمایش قرار دارد. از جمله موزه سلاح های مختلف آن که مشهورترین در اروپا بشمار می رود و نیز ۶۰۰ تابلوی ارزنده نقاشی. برخی از سالنهای این قصر در طی ماه های تابستان بر روی عموم باز است.

قصر «اسکو کلوستر» از جمله مکانهایی بود که محمدرضا شاه پهلوی پادشاه ایران در سفرش به سوئد در ماه مه سال ۱۹۶۰ از آن دیدن کرد.

پادشاه ایران به دعوت صاحبان آن زمان قصر و از اشراف سوئد بنام «روتگر ون اسن» و همسرش «هرمینس» از آن دیدن کرد .


یکی از تالارهای قصر «اسکو کلوستر» در شهر هوبی

پیوندهای مربوط
قصر اسکو کلوستر

سفر با کشتی به قصر اسکو کلوستر

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد