اسکانسن
اسکانسن موزه فولکلوریک بسیار جالبی است که در فضای باز قرار دارد. در موزه اسکانسن میتوان از خانه های دهقانان قدیم سوئد, بنا ها و کارگاههای مختلف دوران قدیم, آسیابهای بادی و کلیساهای چوبی دیدن نمود.

همچنین باغ وحش,  آکواریوم  و تراریوم (شیشه حیوانات خزنده) اسکانسن نیز هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان بسیار جالب توجه خواهد بود.

قسمت دیگری از اسکانسن دارای یک پارک عطیم است که در آن میتوان ضمن لذت بردن  از طبیعت پارک, در مناسبتهای مختلف از رقصهای ملی و دسته جمعی سوئد دیدن نمود و نیز در آنها شرکت جست.

اسکانسن به فاصله تنها چند دقیقه از مرکز استکهلم و بر روی بلندی هائی با منظره بسیار دل انگیز از پایتخت قرار گرفته است. اسکانسن بعنوان نخستین موزه جهان در فضای آزاد درهای خود را در سال ۱۸۹۱ بر روی عموم مردم باز کرد.اسکانسن در آن هنگام نیز مانند اکنون در تمام فصل ها و سرتاسر سال باز بوده است.

در محوطه ای به وسعت ۳۰۰هزار متر مربع, حدود ۱۵۰ ساختمان فرهنگی - تاریخی از سده شانزدهم تا دهه ۱۹۳۰ که تقریبا از سراسر سوئد به آنجا منتقل شده اند وجود دارد که در آن میتوانید از کلبه های ساده خوش نشین ها (آفتاب نشین) و از خانه های تجملی و تزئین شده دهقانان بزرگ و مسکن های کاخ مانند اشراف دیدن کنید. در "شهر کوچک" میتوان خانه ها و کارگاههای پیشه وران کوچک و همچنین یک آهنگری و دو کارگاه صنعتی کوچک را دید. راهنمایان موزه که در خانه ها هستند میتوانند در باره زندگی و کار مردم, مبلمان و ابزار موجود در خانه ها برای شما سخن بگیوند.

اسکانسن یک باغ وحش نیز هست و عمدتا جانوران اسکاندیناوی و در وهله نخست جانوران وحشی و نژادهای اصیل وحشی سوئد در آنجا یافت میشوند. طبعا بزرگترین جانور پستاندار در میان مجوعه جانوران سوئد یعنی گوزن شمالی که "پادشاه جنگل" نامیده میشود نیز در آنجا وجود دارد.

با این حال برای بسیاری از مردم اسکانسن محل برگزاری جشن است. سوئدیها برخی از جشنهای ملی خود مانند جشن نیمه تابستان, عید کریسمس و سال نو را در اسکانسن برگزار کرده و جشن میگیرند. در خلال تابستان کنسرت های فراوان, نمایش رقص محلی, رقص با موسیقی زنده با تم های گوناگونی در آن برگزار میشود.

در پارک زیبای اسکانسن قدم بزنید و از باغچه گل سرخ, باغچه سبزیجات معطر, سایر گلزارها و باغچه های گیاهان مفید دیدن کنید. در اسکانسن همچنین تعدادی کافه, رستوران و دکه های اغذیه فروشی نیز وجود دارد. علاوه بر این میتوان در فضای بسیار سرسبز اسکانسن از غذای پیک نیک خود نیز لذت برد.

در فروشگاه اسکانسن در بیرون در ورودی اصلی ,صنایع دستی, کاردستی و کارهای طراحی شده ساخت اسکاندیناوی با کیفیت عالی وجود دارد. در اسکانسن زندگی آهنگ دیگری مینوازد.


در وب سایت "اسکانسن" اطلاعات بیشتر و همچنین جدول فعالیتهای این پارک در دسترس است.
 

 

اگر نظری در باره این مطلب دارید می توانید در زیر آن را بیان کنید

www.stockholmian.com
در شبکه های اجتماعی

telegram.me/stockholmian

facebook.com/stockholmian

youtube.com/stockholmian

twitter.com/stockholmian

instagram.com/stockholmian

radio.garden/live/stockholm/stockholmian

tunein.com/radio/Stockholmian-s166788/
 

www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد