قصرهای سلطنتی

قصر سلطنتی استکهلم
"قصر سلطنتی استکهلم" که در بخش قدیمی و مرکزی شهر استکهلم بنام (گاملا استان) واقع است اقامتگاه رسمی پادشاه, ملکه و خانواده سلطنتی بشمار میرود.

بخش اعظم پذیرایی از میهمانان رسمی خانولده سلطنتی سوئد در " قصر سلطنتی استکهلم"  صورت میپذیرد. دفتر کار روزانه پادشاه و دیگر کارمندان دربار سلطنتی نیز در همین قصر قرار دارد.  این قصر یکی از معظم ترین و پر رفت و آمدترین قصرهای سلطنتی اروپا بشمار میرود.

قصر سلطنتی استکهلم دارای هفت طبقه و بیش از
600 اتاق است. در این قصر سه موزه پادشاهی وجود دارد که بازدید از آن و نیز بخشی از کاخ سلطنتی برای عموم مردم آزاد است.  این سه موزه عبارتند از:
موزه جواهرات سلطنتی
موزه تاریخ "قصر سلطنتی استکهلم"
موزه مجسمه و تندیس های عتیقه قصر

بازدید کنندکان از قصر سلطنتی استکهلم  از جمله قادر خواهند بود از موزه جواهرات سلطنتی نیز بازدید بعمل آورند. این نمایشگاه میتواند جهت بازدید میهمانان و جهانگردان ایرانی که در خلال تابستان از ایران  و دیگر کشورهای جهان به استکهلم سرازیر می شوند شد جالب توجه باشد.
اطلاعات قصر سلطنتی استکهلم

قصر دروت نینگ هولم
"قصر دروت نینگ هولم" در خارج از نقاط مرکزی استکهلم قرار دارد و اقامتگاه دائمی  و خصوصی پادشاه, ملکه و خانواده سلطنتی بشمار میرود. این قصر که در قرن
1600 بنا شده در میان قصرهای قدیمی سلطنتی سوئد کمترین صدمه را در طی اعصار دیده است و در لیست سازمان جهانی یونسکو بعنوان میراث فرهنگی جهانی قرار دارد. این قصر از سال 1981 تاکنون اقامتگاه دائمی و خصوصی خانواده سلطنتی بشمار میرود. بخش اعظم "قصر دروت نینگ هولم" در تمامی طول سال  برای بازدید عموم باز است.
اطلاعات قصر دروتنینگ هولم

اطلاعات بیشتر در مورد ساعات بازدید از قصرهای سلطنتی, بهای بلیط ورودی و نیز بهترین راه رساندن خود به  دو قصر سلطنتی استکهلم به زبانهای سوئدی و انگلیسی در وب سایت زیر در دسترس است.

پیوندهای مربوط
وب سایت خانواده سلطنتی سوئد

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد