جزایر توریستی و تفریحی گوتلند و اولند سوئد,  جزایر قناری اسکاندیناوی
در فصل تابستان علاوه بر ایرانیانی که با استفاده از مرخصی سالانه خود جهت گذراندن تعطیلات به خارج از سوئد می روند گروه بزرگی از ایرانیان داخل ایران نیز جهت جهانگردی و نیز دیدار از دوستان و خویشاوندان خود راهی سوئد می شوند. میهمانان عزیزی که میزبانانشان در سوئد مایلند که در طی اقامتشان در سوئد هر چه بیشتر به آنها خوش بگذرد و با خاطره ای شیرین سوئد را به مقصد وطن ترک کنند.

سر زدن به مناطق توریستی سوئد از فعالیتهایی است که همواره توسط میزبانان در برنامه پذیرایی از میهمانان گنجانده می شود. به غیر از جهانگردان ایرانی, تعداد قابل توجهی از دانشجویان مهیمان ایرانی هم که در دانشگاه های سوئد مشغول تحصیل هستند نیز در طی تابستان مایل به گردشگری در سوئد و به در کردن خستگی سال تحصیلی که پشت سر گذاشته اند هستند.

در زیر به معرفی دو نقطه از محبوبترین جاذبه های توریستی سوئد می پردازیم:

جزایر توریستی و تفریحی گوتلند و اولند, جزایر قناری اسکاندیناوی
اگر در طی تعطیلات تابستان پذیرای میهمانان تابستانی خصوصا تیپ جوان از ایران و دیگر نقاط جهان هستید که عاشق آب تنی  در دریا و بسر بردن در کنار ساحل در طی روز بوده و همزمان علاقمند به جشن و پارتی و رقص و نایت کلابهای شبانه هستند بازدید از سواحل دو جزیره  توریستی و فوق العاده زیبای "گوتلند"  "اولند" سوئد توصیه میشود.  اروپائیان این دو جزیره را "جزایر قناری اسکاندیناوی"  
نیز می خوانند.

مهاجرین و بویژه اهالی خاورمیانه نیز به نوبه خود جزایر گوتلند و اولند در سوئد را به شوخی "جزایر آزاد" بمانند بندر دوبی در خلیج فارس می نامند. با این تفاوت که دوبی بندری آزاد برای "کالاها" اما جزایر گوتلند و اولند سوئد جزیره ای به تمام معنی آزاد برای "انسانها" بشمار می رود, و این مقایسه طنز آمیز چندان نیز دور از حقیقت نیست.

جمعیت جزایر "گوتلند" و "اولند" که در جنوب شرقی سوئد واقع شده اند بواسطه هجوم جهانگردان به آنها در طی تابستان به چند برابر افزایش می یابد و پیدا کردن جای خالی در هتل ها و "پلاژ" های آن بسیار دشوار است.  برخی جهانگردان ماه ها قبل از شروع تابستان اقدام به رزرو اتاق و یا پلاژ مورد نیاز خود می کنند تا با فرا رسیدن فصل تابستان دچار مشکل کمبود جا نشوند.

اگر خویشاوند و یا دوستی دارید که در این دو جزیره و یا کمونهای اطراف آن زندگی می کنند تعطیلات تابستان بهترین زمان جهت "دیدار از آنان" بشمار می رود.

جزیره گوتلند
Gotland
جزیره گوتلند با 3140 متر مربع مساحت خود بزرگترین, محبوبترین و در عین حال شلوغ ترین جزیره تفریحی تابستانی سوئد بشمار میرود و بویژه در نزد اقشار جوان تر بسیار محبوب است.  مساحت 3140 کیلومتر مربع جزیره گوتلند را می توان با مساحت 90 کیلومتر مربع جزیره کیش در ایران مقایسه نمود. جزیره گوتلند دارای 800 کیلومتر ساحل و 2000 ساعت آفتابی در طی سال است. دمای هوا در ماههای ژوئیه و اوت به 17 درجه سانتی گراد می رسد. جزایر گوتلند و اولند به جزایر قناری سوئد معروف هستند و آزادی های اجتماعی فراوانی در این دو جزیره برای توریستها و مردمک ساکن آنها وجود دارد. جشنها و پارتی های شبانه تا پاسی از صبح و خوشگذرانی های پر سر و صدا تنها بخشی از تفریحات جهانگردان و سوئدی ها در این جزیره بخصوص در فصل تابستان است. جزیره گوتلند برخلاف جزیره اولند که را ارتباطی با خشکی را دارد در فاصله دورتری از خشکی قرار دارد و برای سفر به گوتلند باید از کشتی یا هواپیما استفاده نمود.  اگر در سوئد هستید و حوصله تان سر رفته است بد نیست برای تفریح سری به جزیره گوتلند داشته باشید.

جزیره اولند
Öland

جزیره اولند با 1343 کیلومتر مربع کمتر از نصف جزیره گوتلند است. این جزیره از دو کمون مختلف تشکیل شده ("موربی لونگا " و "بوری هولمز") و بخشی از استان "کالمار" سوئد می باشد.  جزیره اولند  از طریق پلی معظم با خشکی در ارتباط است و به این ترتیب امکان مسافرت به آن علاوه بر کشتی و هواپیما از طریق زمینی و از جمله اتوموبیل نیز مقدور است. اگر علاقمند به زندگی تفریحی آرامتری در مقایسه با جزیره "گوتلند" هستید و یا مدت زمان کوتاهی جهت تعطیلات خود دارید جزیره "اولند" را انتخاب کنید. 

در وب سایت ارائه اطلاعات توریستی مربوط به هر  دو جزیره اطلاعات جامع و مفصل در هر موردی که فکرش را بکنید به زبانهای مختلف در اختیار بازدیدکنندگان قرار دارد.
  در مورد جزیره گوتلند این اطلاعات به زبانهای سوئدی, انگلیسی, فرانسه, آلمانی, اسپانیایی, ایتالیایی, فنلاندی و نروژی موجود است. اطلاعات توریستی جزیره اولند نیز به زبانهای سوئدی, انگلیسی و آلمانی در وب سایت آن در دسترس علاقمندان قرار دارد.

از طریق تماس تلفنی با دفاتر توریستی جزیره گوتلند و اولند می توان نقشه محل و دیگر اطلاعات توریستی لازم را بصورت رایگان از طریق پست نیز دریافت نمود.

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد