شنا در سواحل ویژه لختی ها
استکهلم –  زمانی که شهر زیبای استکهلم گرمترین روزهای تابستانی خود را می گذارند و دمای نزدیک به ۳۰ درجه سانتی گراد و آفتاب سوزانی که نزدیک به ۲۰ ساعت از شبانه روز بر بدن استکهلمی ها می تابد همه  را لخت و عور کرده و به سواحل دریاها و دریاچه ها می کشاند.

در این زمان از سال، بازار سواحل ویژه ای که جهت  شنای طبیعت گرایان (نودیست ها) و یا به زبان خودمانی پارسی «لختی ها» در نظر گرفته شده از تمامی دیگر نقاط سال پر رونق تر است.

سواحی ویژه شنای لختی ها در نقاط مختلف سوئد وجود دارد. این سواحل دو نوع هستند. یکی سواحل شنای لخت رسمی و دیگری سواحل شنای لخت آزاد.

سواحل شنای لخت رسمی
Officiella nakenbad
سواخل شنای لخت رسمی،  بخش هایی از سواخل در نقاط مختلف سوئد هستند که از سوی شهرداری هر منطقه از طریق تابلو و علامت گذاری ویژه (تصویر سمت راست) مشخص می شوند. در سواحل شنای لخت رسمی،  تاسیساتی از قبیل توالت، سطل زباله، آب آشامیدنی، نیمکت استراحت، پارکینگ اتوموبیل،  کباب پزهای سنگی جهت استفاده شهروندان برای براه انداختن بساط کباب  و نظایر آن از سوی شهرداری احداث می شود. بسیاری از خانواده های سوئدی به همراه کودکان خود به سواحل شنای لخت رسمی می روند و لخت مادرزاد در آن به تفریحات تابستانی می پردازند. یکی از مشهورترین سواحل شنای لخت رسمی در استکهلم ساحل «اوگستا» است که توسط شهرداری استکهلم اداره می شود. این ساحل در منطقه «فارشتا» و در قسمت جنوبی دریاچه «ماگه لونگن» قرار گرفته است.

با اتوموبیل:

Ågesta Naturistbad
Bonäsvägen
Farsta
پس از پارک اتوموبیل در یک پارکینگ وسیع شنی و ۵ دقیقه پیاده روی به محل خواهید رسید.

با وسایل نقلیه عمومی:
ایستگاه مترو «فارشتا استراند» و سپس پیاده روی.

آگاهی های بیشتر/سوئدی
آگاهی های بیشتر/انگلیسی

سواحل شنای لخت آزاد
Spontana nakenbad
 در سواحل شنای لخت آزاد  که به هیچ وجه مکان های مناسبی برای کودکان نیست باید منتظر هر اتفاق ناگهانی بود! از نمایش عمومی سکس تا افرادی که با هدف تماشای این «سینمای پورنوگرافیک» مجانی به محل می آیند. شایعات زیاد در مورد این جزیره و ساحل آن بر سر زبان هاست. از جمله گفته می شود بازدیدکنندگانی که بدنبال پیدا کردن یک شریک موقت جنسی هستند در این مکان به سبد پیک نیک خود یک روبان قرمز آویزان می کنند! در سواحل شنای لخت آزاد، تاسیساتی نیز وجود ندارد و همه چیز بمانند زمان «آدم و حوا» طبیعی است! شایان ذکر است که سکس در ملاء عام در قوانین سوئد ممنوع است، اما از آنجائیکه پلیس این کشور اولویتی برای اینگونه جرایم قائل نمی شود عملا نیز اقدامات قابل توجهی از سوی پلیس، تا زمانی که کودکان از موضوع دور نگاه داشته شوند، در رابطه با آن صورت نمی گیرد. یکی از مشهورترین مناطق شنای لخت آزاد در استکهلم ساحل صخره ای دماغه شمالی جزیره «شرشون»  واقع در دریاچه «مه لارن» در نزدیکی قصر «دروتنینگس هولم» است.

با اتوموبیل:
Kärsön
Brostugan
Drottningsholm

پس از پارک اتوموبیل در  پارکینگ وسیع  یک کافه رستوران مشهور بنام «برو استوگان»،  و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده روی به سمت شمال، به ساحل شنای لختی ها خواهید رسید. کافه رستوران «برو استوگان» (با قدمتی ۲۵۰ ساله) به خودی خود محلی زیبا و دیدنی جهت بازدید و خوردن غذاهای خوشمزه است. در همین محل می توانید مینی گلف بازی کرده، قایق های مدرن جهت قایق سواری بر روی دریاچه اجاره کنید و در روزهای مختلف هفته شاهد بازار اتوموبلیهای لوکس از قبیل پورشهَ ، مرسدس، جگوار، کادیلاک، کرایسلر و دیگر اتومبیلهای کلاسیک باشید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت «برو استوگان» مراجعه کنید.

با وسایل نقلیه عمومی:
اتوبوس از «بروما پلان» به سمت «برو استوگان» در جزیره «شرشون».

آگاهیهای بیشتر/سوئدی
آگاهیهای بیشتر/انگلیسی

پیوندهای مربوط
وب سایت جمعیت طبیعت گرایان  اسکانیدناوی
اطلاعات به زبانهای سوئدی، انگلیسی، آلمانی، فرانسه، نروژی و هلندی

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد