میدگوردز: بزرگترین تاسیسات شنای بیولوژیک شمال اروپا
استکهلمیان – در روزهایی که رکورد گرما یکی پس از دیگری شکسته می شود چه تفریحی بهتر از شنا در زیر پرتو درخشان نور خورشید؟ در اینصورت  می توانید به همراه خانواده یا دوستان خود سری به  "مید گوردز با دت" در منطقه مرشتا واقع در کمون سیگتونا در شمال استکهلم بزنید.

«میدگوردز با دت» بزرگترین تاسیسات شنای بیولوژیک شمال اروپا بشمار می رود. این تاسیسات شنای سرباز با صرف ۵۰ میلیون کرون هزینه و در محوطه وسیعی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع بنا شده است.

"مید گوردز با دت" دارای چهار استخر برای هر سلیقه است. یک استخر با عمق ۴ متر برای شیرجه زنها, یک استخر با عمق ۲،۲ متر برای علاقمندان به شنا,  یک استخر ساحلی به عمق ۰ تا ۱،۵ متر برای "آب بازها" و البته یک استخر ویژه و اختصاصی با عمق تنها ۳۰ سانتی متر برای موجوداتی کوچک و دوست داشتنی.  تاسیسات شنای سرباز "مید گوردز بادت"  گنجایش شنای ۳۰۰۰ نفر بصورت همزمان را داراست. درجه آب این تاسیسات شنا مابین ۲۸ الی ۳۴ درجه تنظیم شده است.

«بخش رلکس» این تاسیسان امکان دیگری از قبیل حمام سونا، ماشین های تمرین بدنی و دوش های بازی در اختیار علاقمندان قرار می دهد. در بخش سرو غذای این تاسیسات نیز غذاهای مختلف به فروش می رسد.

«مید گوردز با دت"  برای توانخواهان نیز مناسب و قابل استفاده است.

پاکسازی آب استخر بصورت ۱۰۰ درصد بیولوژیک
از ویژگیهای منحصر بفرد این استخر که در نوع خود در جهان بی نظیر است عملیات پاکسازی آب استخر است که بصورت ۱۰۰ درصد بیولوژیک (سازگار با محیط زیست) و بدون استفاده از هر گونه مواد شیمیایی نظیر کلر و مانند آن صورت می گیرد. این استخر از این نظر برای افراد دارای پوست حساس به مواد شیمایی ایده آل است.

در کنار تاسیسات "مید گوردز با دت" یک فیلتر غول پیکر به گنجایش ۲۰۰۰ متر مربع ساخته شده که از گیاهان آبی و مواد معدنی سنگی تشکیل شده و آب استخرهای این تاسیسات با عبور از این فیلتر عظیم بصورت کاملا بیولوژیک تصفیه و پاکسازی می شود.

آقای آندرش یوهانسون شهردار وقت  کمون سیگتونا جهت نشان دادن درجه پاکی و تمیزی آب های این تاسیسات به شهروندان در روز افتتاح, ابتدا پس از نوشیدن یک لیوان از آب داخل یکی از استخرها روبان افتتاح را با قیچی پاره کرد.

بالا رفتن از دیوار راست!
برای آن دسته از پدر و مادرهای ایرانی که عادت دارند بگویند "این بچه از دیوار راست بالا میرود, دیگر ما را ذله کرده"  شنیدنی است که از جمله بخش های تفریحی "میدگوردز با دت" وجود یک دیوار برای چسبیدن و بالا رفتن برای آقا پسرها و دختر خانم های شیطان است که چنانچه در وسط راه تعادل خود را از دست بدهند به داخل آب پرت خواهند شد. چنانچه دارای اینگونه کودکان هستید نیز "مید گوردز با دت" انتخابی عالی خواهد بود!

سرسره های آبی پهن از دیگر تاسیسات محبوب "میدگوردز با دت" در نزد کودکان و بزرگسالان است.

«مید گوردز بادت" یک انتخاب تفریحی ایده آل برای کودکان و بزرگسالان و کل خانواده در طی روزهای گرم و داغ تابستان است. اطلاعات بیشتر در مورد امکانات این مجموعه شنای سرباز تابستانی و نیز نرخ کارت های ورودی مختلف آن در وب سایت آن در اختیار علاقمندان قرار دارد.

پیوندهای مربوط
"میدگوردز با دت"

دیدنیهای دیگر استکهلم در وب سایت ما
stockholm.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد