خیابان مورتن تروتزیگ / استکهلم

باریک ترین خیابان جهان
استکهلمیان - خیابان‌های کم‌عرض و باریک زیادی در سراسر جهان وجود دارند، اما فقط تعدادی از آن‌ها موفق شده‌اند نام خود را به عنوان باریک‌ترین خیابان جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند که از بین آنها می‌توان به خیابان مورتن تروتزیگ در استکهلم اشاره کرد.

خیابان مورتن تروتزیگ در محله‌ی گالما استن در شهر قدیمی استکهلم قرار دارد و دو خیابان «پرست» و «وستر لونگ » را به هم متصل می کند.

این خیابان از طریق ۳۶ پله امتداد می‌یابد و در انتهای پله‌ها باریک‌تر می‌شود و عرض آن به ۹۰ سانتیمتر می‌رسد که آنرا به باریک‌ترین خیابان استکهلم و جهان  تبدیل می‌کند.

پس از این که مورتن تروتزیک که یک تاجر آلمانی ثروتمند بود در سال ۱۵۸۱ به استکهلم مهاجرت می‌کند و تمامی املاک این خیابان را خریده و  مغازه‌ای در آن باز می‌کند، این خیابان را به اسم او می‌نامند.

او بعدها به یکی از ثروتمندترین تاجران استکهلم تبدیل شد.

دیدنیهای دیگر استکهلم در وب سایت ما
stockholm.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد