ایکه آ

استکهلمیان - کمتر منزلی را می توان در کشورهای ثروتمند جهان یافت که محصولی از کمپانی غول پیکر مبلمان منزل سوئدی "ایکه آ" در آن یافت نشود. ایرانیان مقیم سوئد بخوبی میدانند که غیر ممکن است وارد یکی از فروشگاههای ایکه آ شد و بدون خرید تکه ای مبلمان یا دیگر لوازم منزل از آن بیرون آمد.

اگرچه کمپانی ایکه آ در ایران شعبه ای ندارد و اکثر محصولاتی که به نام این کمپانی در ایران به فروش می رسد  تقلبی است, اما محصولات
ایکه آ آنچنان در ایران محبوب است که کاتالوگهای رایگان آن در ایران بفروش میرسد.

کاتالوگ ایکه آ امروزه تبدیل به یکی از سوغاتی های پرطرفدار هم شده است که میهمانان تابستانی در سوئد و دیگر کشورهای جهان که ایکه آ در آنها شعبه دارد با خود به ایران می برند. و خرید از فروشگاه های ایکه آ نیز در صدر جدول برنامه جهانگردان و بخصوص ایرانیان عاشق خرید است که از ایران و دیگر نقاط جهان به سوئد مسافرت می کنند.

کاتالوگ ایکه آ,  مد سالانه لوازم مدرن منزل
اولین کاتالوگ ایکه آ در سال 1951 منتشر شد. امروزه کاتالوگ سالانه کمپانی مبلمان منزل سوئدی ایکه آ  در 1
98 میلیون نسخه, در 37 کشور جهان و به 25 زبان مختلف منتشر می گردد.  کاتالوگ مبلمان منزل ایکه آ با 198 میلیون نسخه خود, پرتیراژ ترین کاتالوگ پخش شده در جهان بشمار می رود. با اینکه تمامی محصولات کمپانی مبلمان منزل ایکه آ بر روی سایت آن در اینترنت نیز قرار دارد اما این کمپانی غول پیکر سوئدی هر ساله کاتالوگ خود را بصورت چاپی نیز در سراسر جهان منتشر میکند.

کاتالوگ کمپانی سوئدی ایکه آ  که برجسته ترین طراحان سوئد و دیگر کشورهای جهان در طراحی مبلمان آن همکاری میکنند فرم دهنده مد لوازم منزل در هر سال نیز هست و طراحان  مبلمان از سراسر دنیا این کاتالوگ را تهیه کرده و مورد توجه  خود قرار می دهند.

200 فروشگاه غول پیکر در 37 کشور جهان
کمپانی عظیم سوئدی مبلمان ایکه آ در 37 کشور دنیا شعبه دارد و هر ساله بیش از 500 میلیون نفر از بیش از 200 فروشگاه غول پیکر آن در سراسر جهان بازدید می کنند. کمپانی ایکه آ دارای 84000 کارمند در سراسر دنیاست و فروش سالانه آن مبلغ نجومی بیش از 100 میلیارد کرون است که حدود 7 میلیارد آن در سوئد و بقیه در دیگر کشورهای دنیا صورت می گیرد. این کمپانی در سال 1943 توسط "اینگوار کامپراد" سوئدی تاسیس شداینگوار کامپراد و وی را که کماکان در قید حیات بسر میبرد تبدیل به ششمین مرد ثروتمند جهان نمود. او با این وجود مردی بسیار ساده و در شیوه زندگی دور از تجمل خود باقی ماند. وی کمپانی ایکه آ را هرگز در بورس سهام نیز وارد نکرد.

کمپانی ایکه آ علاوه بر کشور مادر (سوئد), در کشورهای بلژیک, چک, دانمارک, آلمان, اسپانیا, یونان, فرانسه, ایسلند, ایتالیا, قبرس, مجارستان, هلند, نروژ, اتریش, روسیه, لهستان, پرتقال, رومانی,
سوئیس, اسلواکی, فنلاند, ترکیه, انگلستان, کانادا, آمریکا, کویت, اسرائیل, عربستان سعودی, امارات عربی متحده, استرالیا, چین, هنگ کنگ, ژاپن, مالزی, تایوان و سنگاپور فروشگاههای عظیم و غول پیکر مبلمان منزل دارد.

کمپانی سوئدی ایکه آ در زمان رژیم پادشاهی در ایران مطالعاتی جهت برپایی شعبه ای در ایران را آغاز کرده بود اما این مطالعات پس از  بر روی کار آمدن حکومت اسلامی متوقف گردید. اینک نزدیکترین شعبه ایکه آ به ایران در دوبی (امارات عربی متحده) و ترکیه قرار دارد.  شعبه ایکه آ در دوبی  با 35000 متر مربع وسعت عظیم ترین فروشگاه ایکه آ در خاورمیانه است. 

پیوندهای مربوط
وب سایت رسمی ایکه آ در 37 کشور جهان
وب سایت رسمی ایکه آ در سوئد

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد