هتلی که هر ساله "آب میشود"

استکهلمیان - "هتل یخی" یا "آیس هتل" یکی از جاذبه های بزرگ توریستی سوئد است که هر ساله هزارن نفر را از نقاط مختلف جهان به سوئد میکشد. ساخت هتل یخی سوئد  اکتبر هر سال آغاز میشود تا در فصل زمستان پذیرای توریستها باشد. به مساحت و امکانات تفریحی این هتل که اولین پایه های آن در دهه ۱۹۷۰ میلادی ریخته شد هر ساله اضافه میگردد و "آیس هتل" امروز از جاذبه و شهرتی بین المللی برخوردار است.

مسافرین "هتل یخی" سوئد اغلب از افراد ثروتمند تشکیل شده اند ,چون هزینه اقامت در آن به علت زمان محدود و هزینه بالای ساخت هر ساله آن بسیار بالاست. سال گذشته این هتل با شصت اتاق دو نفره, سی سوئیت و بیست اتاق یک نفره پذیرای جهانگردان بوده است.

این هتل به امکانات تکنیکی مدرنی مجهز است که موجب میگردد درجه دمای آن ثابت مانده و حتی امکان استفاده از استخر آب گرم نیز وجود داشته باشد. هر ساله برای ساخت ساختمان اصلی هتل از بیش از ده هزار تن برف و یخ استفاده میشود و بعد صنعت کاران به ساخت وسایل آن مشغول میشوند. برخی از برجسته ترین هنرمندان و مجسمه سازان جهان هر ساله دست به خلق آثار زیبایی از یخ میزنند که بعنوان تزئینات هتل مورد استفاده قرار میگیرد.

در این مجموعه خارق العاده توریستی حتی کلیسایی فوق العاده زیبا از یخ با تزئیناتی مسحور کننده (برای مثال شمعدانهای یخی) وجود دارد که هر ساله پذیرای عروس و دامادهایی از سراسر جهان است که مراسم آغاز زندگی مشترک خود را در آن به انجام میرسانند.

هتل یخی معمولا از ماه مه به بعد شروع به آب شدن و از بین رفتن میکند و چون در نزدیکی رودخانه بنا شده, آبهای ایجاد شده مجددا به رودخانه هدایت میشوند.

یک ایرانی که از میهمانان این هتل بوده به استکهلمیان میگوید: "حالت سحرآمیزی که سفیدی برف و شفافیت الماس مانند یخ, به همراه مجموعه ای از زیباترین نورپردازی به این مجموعه توریستی میدهد غیر قابل توصیف است. تصور میکنید که به دنیای افسانه ها وارد شده اید. میهمان این هتل بودن تجربه ای است که تا آخر عمر به همراه انسان خواهد بود".

در وب سایت "آیس هتل" که به دو زبان سوئدی و انگلیسی در دسترس است خواهید توانست علاوه بر مشاهده تصاویری زیبا از قسمتهای مختلف آن در صورت علاقه اقامت خود را در آن رزرو کنید.

لینکهای مربوط
وب سایت رسمی "آیس هتل"

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد