هتل لختی ها در جنوب سوئد
استکهلمیان –  سوئد یکی از بازترین و تحمل پذیرترین جوامع جهان بشمار می رود. تا جایی که در سوئد می توانید درهوای فرحبحش تابستان ها از تعطیلات خود بصورت لخت مادرزاد نیز لذت ببرید!

تنها هتل لختی ها و یا به زبان دیگر "طبیعت گرایان" سوئد در منطقه "اسکوروپ" واقع در ایالت "اسکونه" در جنوب سوئد پذیرای میهمانانی است که هم خود و هم دیگران را بصورت لخت می پسندند.

خانم "اوا برومن" مدیر این هتل که آن را همراه همسر خود استفان تاسیس کرده است می گوید: "اتاق های هتل همیشه پر هستند و رزواسیون جدید مرتبا بدست ما می رسد".

این زوج ایده افتتاح هتل لختی ها را از هتل مشابه دیگری در جزیره "لانزاروت" که خود چندی قبل میهمان آن بوده اند کسب کرده اند. آنها می گویند: "بسیاری از انسانها بدون لباس احساس راحتی بیشتری می کنند. کسی نباید بواسطه بدنش احساس خجالت و شرمساری کند, بدن آدم بدن آدم است. در جهان هیچ چیز طبیعتی تر از بدن یک موجود زنده وجود ندارد". شعار این هتل:
Be as you are born
یا "همانگونه باش که متولد شدی" است.

مدیر هتل در پاسخ به پرسش که آیا جهت بسر بردن در این هتل حتما باید لخت مادرزاد بود پاسخ می دهد:

"هیچ اجباری در این زمینه وجود ندارد. اما افرادی که در این هتل بسر می برند باید خود را آماده کنند که با دیدن میهمانان لخت هتل شوکه نشوند". وی اضافه می کند:

"هتل در یک محوطه سبز و بزرگ و دور از دید قرار دارد. تصور هم نمی کنم که کسی فقط برای تماشا به اینجا بیاید!"

نرخ یک اتاق دو نفره در هتل "هیلته بریا" برای یک هفته به کرون سوئد چهار هزار و پانصد (حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان ایران) است. صرف صبحانه در بوفه هتل (آن هم لخت مادرزاد) و استفاده از تاسیسات دیگر هتل در محوطه ای به وسعت
120 هزار متبر مربع از دیگر خصوصیات این هتل است.

این هتل در باغی سبز و زیبا به همین نام (هیلته بریا) واقع شده است. علاوه بر خدمات هتل, دلدادگان نیز می توانند بمانند بابا بزرگ آدم و مامان بزرگ حوا (حتی بدون برگ اضافه) آغاز زندگی مشترک خود را بصورت لخت مادرزاد و البته در میان میهمانان لخت خود جشن بگیرند.آیا هیچ زوج ایرانی در این هتل زیبا پیوند مشترک خود را جشن خواهند گرفت؟

پبوندهای مربوط
اطلاعات توریستی استان اسکونه در جنوب سوئد
وب سایت انجمن "طبیعت گرایان سوئد"

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد