خرید در استکهلم
استکهلمیان - اگرچه سطح زندگی در سوئد بالاتر از کشورهای دیگر اتحادیه اروپاست ولیکن یک جهانگرد میتواند کالا و محصولات بسیار جالبی را با قیمتهای مناسب جهت خرید در این کشور بیابد.

از کالاهای سوئدی که خرید آن در میان توریستهای خارجی بیشترین طرفدار را دارد خرید محصولات کریستال و شیشه سوئد است که زیبایی و طراحی آن شهرت جهانی دارد.  در برخی فروشگاههای بزرگ فروش کریستال و شیشه در استکهلم میتوان مدتها با تماشای هنر بکار رفته در طراحی محصولات کریستال و شیشه سرگرم شد. قیمت این محصولات برای توریستها و جهانگردان خارج از اتحادیه اروپا (مانند ایرانیان و آمریکائیها)  که بصورت "تکس فری" (بدون مالیات) در این کشور خرید میکنند بمراتب ارزانتر از جهانگردان اروپایی است.

لوازم برقی منزل و محصولات الکترونیک از دیگر کالاهایی است که بواسطه رقابت کشنده ای که مابین فروشگاه های بزرگ لوازم برقی منزل و دیگر محصولات الکترونیک در سوئد و بخصوص شهرهای بزرگ این کشور در جریان است به قیمت های بسیار ارزان در سوئد قابل خریداری است.

لوازم برقی منزل و محصولات الکترونیک  مورد علاقه خود را هرگز در فروشگاه های داخل شهر استکهلم و یا دیگر شهرهای سوئد خریداری نکنید. جهت خرید این گونه کالا ها به محدوده های خرید بزرگی که در خارج از شهرها واقع شده اند مراجعه کنید. دوستان ایرانی مقیم سوئد شما بهترین راهنما در این زمینه خواهند بود.

وسائل ورزشی, رومیزیهای دستباف, دستمالهای گوناگون سفره, چینی آلات, قهوه خوری و انواع عتیقه جات از دیگر خریدهای مورد علاقه جهانگردان در سوئد است.

فروشگاههای بزرگ در مناطق مرکزی شهر استکهلم و بخصوص مابین میدان هو (هو توریه ت) تا قسمت قدیمی استکهلم (گاملا استان) و نیز در خیابان ملکه (دروتنینگ گاتان), خیابان شاه (کونگز گاتان), خیابان بندر (هامن گاتان), خیابان کتابخانه (بیب لیو تکز گاتان) و نیز "استوره گاتان"  قرار دارند. اما با مراجعه به ده ها پاساز بزرگ و سرپوشیده مخصوص خرید که در نقاط  مختلف شهر استکهلم (و به خصوص خارج از شهر) وجود دارند هم کالاهای متفاوت تر و هم قیمت های بهتری را جهت خرید در اختیار خواهید داشت.  مشهورترین پاساژها و فروشگاههای بزرگ برای خرید مرکز شهر استکهلم عبارتند از:

NK, Åhlens, PUB, Gallerian, Sturegallerian

هر پنج فروشگاه و پاساژ خرید اشاره شده در بالا در نقاط مرکزی شهر استکهلم قرار دارند, شش روز هفته باز هستند و در آنها تقریبا قادر به خرید هر نوع کالایی که مایل باشد خواهید بود. فروشگاهها و مراکز خرید در روزهای تعطیل  ساعات کاری محدودتری دارند. ساعتهای معولی کار فروشگاهها و مراکز خرید در استکهلم, روزهای عادی عموما  10 الی 18 و در روزهای شنبه مابین 10 الی 15 است. برخی از فروشگاهها روزهای یکشنبه نیز باز هستند.

ایرانیان مقیم استکهلم "سوراخ سمبه هایی" را بلدند که جهانگردان معمولی به آنها دسترسی ندارند  و در آنها میتوان به قیمتهای بسیار نازل تر از فروشگاههای بزرگ واقع در نقاط مرکزی شهر خرید نمود. در مناطق خارج از مرکز شهر استکهلم پاساژها و مراکز خرید متعدد و بزرگی وجود دارد. جهت خرید از اطلاعات دوستان و خویشاوندان خود در استکهلم استفاده کنید.

نام و آدرس فروشگاهها و مراکز بزرگ خرید در استکهلم را میتوان از طریق وب سایت زیر پیدا نمود:

اطلاعات بیشتر
راهنمای خرید استکهلم

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 





 



www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد