«هاگا اوشن»، بزرگترین آکواریوم کوسه شمال اروپا در استکهلم با ۱،۲ میلیون لیتر ظرفیت
استکهلمیان - «هاگا اوشن» نام بزرگترین آکواریوم کوسه ها در شمال اروپاست که در پارک معظم «هاگا» در منطقه سولنا واقع در شمال استکهلم قرار گرفته است.

در آکواریم ۳۰ متری«هاگا اوشن» با ظرفیت ۱،۲ میلیون لیتر آب، ۲۰ کوسه ماهی  کوچک و بزرگ در کنار ماهی های رنگارنگ دیگر  بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کنند.

آقای مایکل اودل از مسئولان این آکواریوم می گوید:

-  انگار ۸ متر زیر آب هستید و از نزدیک با کوسه ها ملاقات می کنید. در واقع یک اقیانوس کوچک ایجاد کرده ایم که نشان دهنده دنیای مسحور کننده زیر آب باشد. تعداد آدمهایی که غواصی می کنند چندان زیاد نیست و در نتیجه تعداد زیادی قادر به مشاهده دنیای زیر آب از نزدیک نیستند.

از «جذاب ترین» کوسه های این آکواریوم دو برادر خوشکل دو متری بنام های «بنی» و «رونار» هستند که محبوبترین در نزد بچه بشمار می روند.


خانه پروانه
«هاگا اوشن» در محل «خانه پروانه» تاسیس شده است که به نوبه خود مکان جذاب دیگری برای بازدید بویژه کودکان است. «خانه پروانه»  یک موزه سه هزار متر مربعی است که دمای درون آن بصورت استوایی تنظیم شده و بیش از هفتصد پروانه از انواع مختلف در آن زندگی می کنند. بازدید کنندگان می توانند آزادانه در این محوطه و در میان پروانه ها تردد کنند و از نزدیکترین فاصله ممکن با تمامی چرخه زندگی این جانداران زیبا آشنا شوند.

دمای «خانه پروانه» هرگز از ۲۵ درجه در روز پایین تر نمی آید و حتی در ساعات شب نیز حداقل ۱۸ درجه سانتی گرداد بالای صفر است. رطوبت هوا نیز همیشه بالاست تا محیط ایده آل برای رشد و زندگی پروانه ها همیشه مهیا باشد.

«هاگا اوشن» و «خانه پروانه» در همه روزهای هفته (دوشنبه الی یکشنبه) مابین ساعات ۱۰ الی ۱۷ باز است و می توان با اتوبوس، مترو و یا اتومبیل خود را به آن رساند.

دو مکان دیدنی و تماشایی در استکهلم برای بچه ها و البته بزرگسالان.

پیوندهای مربوط
Fjärrilhuset

گزارشی تصویری از افتتاح بزرگترین آکواریوم کوسه شمال اروپا در استکهلم

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد