بازگشایی تابستانی "گرونا لوند ،"پارک تفریحی شماره ۱ استکهلم!
استکهلمیان – پارک تفریحی و بسیار محبوب "گرونا لوند" در استکهلم که در سال ۱۸۸۳ افتتاح شد امسال برای صد و سی و پنجمین سال پیاپی دروازه های خود را در آستانه بهار و آمدن تابستان بروی مردم و بخصوص کودکان, نوجوانان و جوانان که از طرفداران پر و پا قرص آن هستند می گشاید.

در پارک تفریحی گرونا لوند که در موقیعتی دل انگیز در کنار آب واقع شده است از ماشین های عظیم الجثه بازی و تفریح,  کازینو, فعالیتهای گوناگون تا رستوران های متعدد با غذاهای متنوع وجود دارد و  همچنین کنسرتهای متعددی توسط خوانندگان داخلی و خارجی در هوای فرح بخش بهار و تابستان استکهلم بر روی سن بزرگ آن اجرا می گردد. در واقع تا پارک تفریحی گرونا باز نشده باشد بهار و تابستان به استکهلم نیامده است.

اکلیپس
از جاذبه های تفریحی پر طرفداراین پارک می توان به "اکلیپس" اشاره کرد. بطور خلاصه می توان گفت که "اکلیپس"  دل و روده هایتان را بصورت معلق در ارتفاع ۱۲۱ متری از زمین و با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت به چالش می کشد. برای ساخت "اکلیپس" پنجاه میلیون کرون هزینه شده و حدود هشتاد هزار پیچ و مهره  و ۹۱۰  تن آهن  و بتون در ساختمان آن بکار رفته است. در هر نوبت ۱۲ نفر انسان جگردار که معمولا از نوجوانان و جوانان تشکیل شده اند می توانند مسافر "اکلیپس" باشند که بصورت دو تا دوتا در کنار هم مینشینند.
«اکلیپس» مرتفع ترین در نوع خود در جهان نیز بشمار می رود.


اکلیپس

فریت فالت تیلت
از دیگر جاذبه های تفریحی پر طرفدار در این پارک "فریت فال تیلت" نام دارد که یکی از مرتفع ترین "سقوطهای آزاد" در سطح جهانی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. البته دسته ای که  دل و جرات  سوار شدن آن را داشته باشند. "فریت فال تیلت" ۸۰ متر ارتفاع دارد و  شما را در حالی که زیر پایتان خالی است با سرعت ۱۱۰ کیلوتر در عرض چند ثانیه به پایین پرت میکند!


فریت فال تیلت

خانه کابوس
جاذبه مشهور دیگر این پارک تفریحی «خانه کابوس» نام دارد. این خانه وحشت با همکاری کمپانی مشهور «سلی کورپوریشن» ساخته شده که نزدیک به نیم قرن سازنده  خانه های وحشت در پارک های تفریحی بزرگ جهان بوده است. در خانه کابوس گرونا لوند وحشت انگیزترین کابوس زندگیتان را تجربه خواهید کرد. نتایج همه آزمایش های وحشت انگیز پزشگ دیوانه «دکتر مورفیو» در این خانه جان می گیرند و در انتظار شما هستند. وقتی وارد این خانه می شوید راه برگشتی وجود ندارد و برای بیرون آمدن از آن می بایست از همه اتاقهای آن عبور کنید و در هر اتاقی کابوسی در انتظارتان است.  ورود «خانه کابوس» تنها برای بازدیدکنندگان بالای ۱۳ سال مجاز است.


House Of Nightmares-Gröna Lund Stockholm

جت لاین
جت لاین  «ریل کوه و دره » پارک تفریحی گرونا لوند است. این ریل کوه و دره نزدیک به ۱ کیلومتر طول و ۳۰ متر ارتفاع دارد  و سرعت واگنهای آن ۹۰ کیلومتر در ساعت است. برای سوار شدن در جت لاین باید حداقل ۱۴۰ سانتی متر قد داشت.


سفری با جت لاین /گرونا لوند استکهلم

ورودی رایگان برای همه سالمندان بالای ۶۵ سال
ورود مجانی و رایگان برای بابا بزرگ ها و مامان بزرگها و کلا همه سالمندان بالای ۶۵ سال به پارک تفریحی گرونا لوند را فراموش نکنید.  بنابراین  هر وقت به گرونا لوند می روید فراموش نکنید که بابا بزرگها و مامان بزرگها را هم  همیشه با خودتان ببرید, برای آنها دیگر حتی پرداخت ورودی لازم نیست.

در طی ساعات ۱۸،۳۰ الی ۲۰ روزهایی که کنسرتی در پارک تفریحی گرونا لوند برگزار می شود قیمت ورودی عادی دوبل می گردد. بنا براین اگر مایل به شرکت در کنسرت ها نیستید همیشه قبل از رفتن به گرونا لوند چک کنید که در آن شب کنسرتی برنامه ریزی نشده باشد تا در ساعاتی که مبلغ ورودی به پارک دو برابر است وارد آن نشوید. از طرف دیگر شبهای کنسرت در گرونا لوند از شلوغترین و پر هیجان ترین شبهای تابستانی این پارک است.

کارت فصلی
Säsongskort
شما همچنین می توانید با خرید کارتهای ویژه ای تا پایان فصل بصورت رایگان وارد پارک تفریحی گرونا لوند شوید.  با دارا بودن این کارت ۱۰ درصد نیز تخفیف نیز در ورودی دوبرابر روزهای کنسرت دریافت خواهید نمود.

دستبند سواری
Åkband
کودکان و نوجوانان و دیگرعاشقان پارک تفریحی گرونا لوند می توانند با خریدن یک دستبند سواری برای یک روز تا حدی که توان دارند از همه امکانات تفریحی گرونا لوند استفاده کرده و هر چند بار که دلشان می خواهد (و دل و روده شان اجازه می دهد) سوار همه جاذبه های تفریحی پارک گرونا لوند شوند. تنها استثناء در این زمینه "خانه ارواح" است که ورودی به آن همیشه جداگانه  پرداخت می گردد. دستبند سواری دیگری نیز وجود دارد که تنها از ساعت ۷ غروب به بعد قابل استفاده است اما قیمت آن نیز ارزانتر  است.

کارت  طلایی
Guldkortet
اگر یک "کارت طلاییی" خریداری کنید در تمامی مدت باز بودن پارک گرونا لوند در طی تابستان قادر به ورود مجانی به آن و دریافت یک دستنبد سواری برای هر روز هستید. 


جت لاین

موارد بالا تنها چند نمونه از انواع مختلف استفاده از امکانات این پارک تفریحی است. در وب سایت این پارک آلترناتیوهای دیگری نیز در این زمینه از قبیل امکان خرید کوپنهای مختلف وجود دارد. بطور کلی هر چه قدر بهای استفاده از امکانات تفریحی پارک را تک تک پرداخت کنید قیمت گرانتری را پرداخت خواهید کرد و هر چقدر تعداد بیشتری را بصورت همزمان و "دسته کوپن" خریداری کنید قیمت ارزانتری را پرداخت خواهید نمود.

پارک تفریحی گرونا لوند از اماکن  تفریحی است که بیش از هر مکان دیگری در تابستان مورد بازدید سوئدیها و جهانگردانی که از استکهلم بازدید می کنند قرار می گیرد. در وب سایت مفصل گرونا لوند میتوانید به زبانهای سوئدی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی درمورد همه امکانات این مجموعه تفریحی عظیم اطلاعات دقیق و جامع کسب کنبد. 

پارک تفریحی گرونا لوند تا آخر تابستان باز است و پس از آن دوباره  از ماه سپتامبر و فرا رسیدن فصل پاییز به خواب زمستانی فرو میرود تا خود را برای بهار و تابستانی دیگر آماده سازد.

پیوندهای مربوط
وب سایت پارک تفریحی گرونا لوند در استکهلم


گرونا لوند البته بزرگترین پارک تفریحی سوئد نیست و در مقابل  پارک تفریحی عظیم "لیسه بری" در شهر گوتنبرگ در غرب سوئد که بزرگترین پارک تفریحی شمال اروپا بشمار میرود قادر به عرض اندام  نیست.

از دیگر پارکهای تفریحی مشهور سوئد میتوان از سومارلند (سرزمین تابستان) که از بازیهای آبی تشکیل شده و در شهر اسکارا در قسمت میانی سوئد قرار دارد نام برد. در سایت اینترنتی این سه پارک بزرگ تفریحی سوئد در زیر میتوانید آخرین اطلاعات در مورد این پارکها را کسب کرده و نیز با خرید کارتهای مخصوص در طول تمامی فصل بهار و تابستان از تخفیفهای ویژه جهت بازدید از آنها استفاده کنید.

پیوندهای مربوط (بر روی هر تصویر کلیک کنید)

    

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 

comments powered by Disqus
Anpassad sökning
 

www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد