گلوبن - بزرگترین ساختمان کروی جهان
استکهلمیان - ساختمان گلوبن, بزرگترین ساختمان کروی جهان است و بواسط عظمتش از هر نقطه استکهلم دیده میشود و 60000  متر مربع مساحت, 110 متر شعاع  و 16000 نفر گنجایش دارد. از برنامه های بزرگ اجرا شده در گلوبن میتوان از کنسرتهای مادونا, بریتنی اسپیرز, راکست, آبا, پاواروتی, فرانک سیناترا, بروس اسپرینگزتین, یو تو, پینک فلوید, فیل کالینز, راد استوارت, دایانا روس, راکست, اسپایس گرلز, بک استریت بویز, باب دیلان, بازدید پاپ ژان پل دوم, بازدید دالایی لاما, جشن پنجاهمین سالروز احداث سازمان ملل متحد, مسابقه بزرگ موسیقی اروپا , کنسرتهای ام تی وی یاد کرد.

محاسبه شده است که اگر یک شیر آب را باز کنیم تا گلوبن را پر از آب نمائیم این کار مدت 40 سال بطول خواهد انجامید.

در میان مهاجرین کشور سوئد, این تنها ایرانیان بوده اند که توانستد افتخار داشتن یک هنرمند بین المللی آن هم برای دو بار در گلوبن را داشته باشند.

گوگوش اولین بار در 13 ژانویه 2001 و سپس در مارس همان سال در گلوبن به اجرای دو کنسرت فراموش نشدنی پرداخت که در آن علاوه بر هزاران ایرانی از سوئد و دیگر کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا, تعدادی از نمایندگان پارلمان سوئد و دیگر مقامات دولتی این کشور نیز دعوت گردیده و در آن شرکت داستند. این کنسرت در گلوبن مورد توجه گسترده رسانه های سوئد قرار گرقت وقسمتی از آن از بزرگترین شبکه های تلویزیونی اسکاندیناوی نیز پخش شد.

بیشترین رکورد تعداد تماشاچی در گلوبن متعلق به کنسرت "بروس اسپرینگزتین" خواننده پاپ و راک آمریکایی است که در تاریخ 17 ژوئن 1992 تعداد 16337 نفر را در خود جای داده است.

لینکهای مربوط
گلوبن, بزرگترین ساختمان کروی جهان

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد