"کازمانوا" /  نمایش فیلم در بزرگترین انداره جهان
استکهلمیان - حیف است که از استکهلم دیدن کنید اما سری به سالن سینمایی "کازمونوا" نزنید. سالن سینمایی "کازمونوا" در استکهلم تنها سالن سینمایی IMAX در سوئد است که قادر به نمایش بزرگترین اندازه فیلم در جهان است که بر روی یک پرده نمایش عظیم الجثه که بصورت یک گنبد طراحی شده  و 760 متر مربع وسعت پرده آن است نمایش داده می شود. این گنبد سینمایی غول پیکر علاوه بر پرده 760 متر مربعی خود,  11 متر بلندی و 23 متر نیز قطر دارد  و متعلق به موزه تاریخ طبیعی استکهلم است.

در کازمونوا فیلمهای مختلف علمی و طبیعی بصورتی با شکوه و چشمگیر بر روی پرده می رود. فیلمهای کازمونوا  متفاوت بوده و هر از چندی فیلمهای علمی جدید به آن اضافه می شود.

مخارج تهیه چنین فیلمهایی که مناسب نمایش بر روی این پرده گنبدی عظیم باشند بسیار گزاف است و زمان زیادی نیز می برد. برخی از فیلمهای این مجموعه بصورت "سه بعدی" نمایش داده میشود. آمیخته صدا و تصویر پروژکتورهای تاسیسات عظیم  این مجموعه به بیننده تلقین میکند که خود در متن فیلم قرار دارد.

کازمو نوا شما را به نقاطی می برد که که اکثریت مردم جهان تنها در تخیل خود قادر به قدم گذاشتن به آن بوده اند. در کازمونوا می توانید تجربه پرواز بر روی زیباترین مناظر طبیعی جهان را تجربه کنید, به دنیای جذاب اعماق اقیانوس ها سری بزنید, بمانند یک فضانورد به دنیای شگفت انگیز خارج از کره زمین سفر کنید و یا به گذشته ای دور برگردید و به تماشای زندگی دایناسورهای غول پیکری بنشینید که نسلشان میلیونها سال قبل منقرض شده است.

مشاهده فیلمهای کازمونوا علاوه بر بزرگسالان برای کودکان و نوجوانان نیز بسیار جالب توجه خواهد بود. آنان علاوه بر هیجان دیدن فیلم ها بر روی این پرده عظیم, بواسطه علمی بودن محتوای فیلمها به معلومات خود نیز اضافه خواهند نمود. تماشای فیلمهای کازمانوا برای افراد بالای 5 سال مجاز است.

همچنین موزه تاریخ طبیعی استکهلم  نیز در مجاورت "کازمونوا" واقع شده که دیدار از آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.

جهت اطلاعات بیشتر به دو زبان سوئدی و انگلیسی در مورد "کازمونوا", فیلمهای فعلی بر روی اکران, ساعات نمایش, قیمت بلیط ورودی و غیره میتوانید به سایت اینترنتی "کازمانوا" مراجعه کنید. بلیطهای خود را نیز میتوانید از طریق همین سایت اینترنتی رزرو کنید.

پیوندهای مربوط
سایت اینترنتی موزه کازمانوا و موزه تاریخ طبیعی استکهلم

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد