بهترین "اپ" های استکهلم بزرگ و سوئد برای خودی ها و جهانگردان
ا
ستکهلمیان -
دنیا دنیای تلفن های هوشمند است و این روزها برای هر کاری یک "اپ" (مخفف
 اپلیکیشن) وجود دارد  که همه چیز را راحت کند.

جهانگردی به استکهلمیان می گوید:
- برای اولین بار با تلفن جدیدم به استکهلم مسافرت کردم. دیگر لازم نبود مانند یک "غربتی" به جان این و آن بیفتم و دنبال آدرس بگردم. کافی بود مشخصات محلی را که قرار بود به آن بروم به تلفن هوشمندم بدهم او بمانند یک راهنمای درجه یک قدم به قدم تا رسیدن به محل مورد نظرم مرا راهنمایی کند.

بنا بر آخرین بررسی منتشر شده از سوی کمپانی "گوگل" در سوئد,  حدود ۷۵ درصد از شهروندان در این کشور دارای یک تلفن موبایل هوشمند (اسمارت فون) هستند. نزدیک به نیمی از این افراد تلفن هوشمند خود را در طی یک سال گذشته خریداری کرده اند. بر اساس همین بررسی هر کاربر تلفن هوشمند (اسمارت فون) در سوئد بطور متوسط حدود ۳۰ "اپ" را در تلفن خود نصب و مورد استفاده قرار  می دهد.

موارد استفاده از "اپ" ها می تواند هر آنچه مابین زمین و آسمان باشد که زندگی انسانها را آسان تر می کند.

امروزه تقریبا همه شرکتها و کمپانیهای معتبر خدمات خود را از طریق ارائه یک "اپ" مخصوص که در تلفن کاربر نصب می شود نیز به مشتریان و کاربران خود ارائه می کنند. از استفاده از خدمات بانکی, گوش دادن به موزیک,  دیدن و شنیدن برنامه های رادیو و تلویزیون های مورد علاقه, اطلاع از وضعیت هوا, ارتباط با دوستان, تماشای فیلم سینمایی گرفته تا یافتن همسر و شریک زندگی و..... هر آنچه که به فکر بشر برسد امروزه از طریق باریگری و نصب "اپ" آن از طریق تلفن های هوشمند امکان پذیر است.

"اپ" ها را با نوشتن نامشان در موتور جستجوگر "اپ" تلفن هوشمند خود پیدا می کنید و سپس با تنها فشار یک دکمه در مدت چند دقیقه نصب و مورد بهره برداری قرار میدهید. اگر مشکلی دارید از نوجوانان ۱۳-۱۴  ساله خانواده و دورو برتان کمک بگیرید!

بهترین "اپ" های رایگان استکهلم بزرگ و سوئد
 اما بهترین "اپ" های رایگان برای  ساکنان شهر زیبای استکهلم  و نیز بازدید کنندگان از آن کدام ها هستند؟  استکهلمیان می داند!


Upptäck Stockholm
استکهلم را کشف کنید

این "اپ" رسمی شهرداری شهر استکهلم است. با نصب این "اپ" در تلفن هوشمندتان می توانید از هزاران توصیه جهانگردی در مورد شهر استکهلم که در 31  کاته گوری مختلف تقسیم بندی شده اند استفاده کنید. اطلاعاتی از قبیل نقاط دیدنی استکهلم, استفاده از سیستم حمل و نقل شهری استکهلم جهت رسیدن به مقصد, بهترین سواحل برای آبتنی ووو....


SL-biljetter
خرید بلیطهای شرکت حمل و نقل شهری استکهلم

 یک بار از آن استفاده کنید و متوجه خواهید شد که زندگی بدون آن در شهر استکهلم برایتان غیر ممکن خواهد بود!


Pendelkollen
اگر با تراموا در استکهلم تردد میکنید
روزانه بغیر از مترو, اتوبوس و کشتی های متعلق به شرکت حمل و نقل شهری استکهلم حدود ۳۰۰ هزار نفر نیز با استفاده از تراموا یا قطارهای برقی (پندل توگ) مابین گنستا, سودرتلیه و نینس هامن در جنوب شهر و بولستا, اوپلاندزوسبی و فرودگاه بین المللی آرلاندا در شمال شهر تردد می کنند. "پندل کولن" جهت استفاده این مسافران طراحی و بصورت رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است. مسافران با استفاده از این "اپ" جدید می توانند با راحتی بیشتری سفر خود را برنامه ریزی کنند. شرکت حمل و نقل شهری استکهلم (اس ال) برنامه "اپ" جدیدی را در اختیار مسافرانی که از قطارهای تراموا (پندل توگ) قرار داده است که مسافرت را برای این گروه از شهروندان بمراتب آسانتر خواهد ساخت. قطاری که منتظر آن هستم در این لحظه در کجا قرار گرفته است,  دقیقا چه زمانی به ایستگاهی که در آن ایستاده ام می رسد و در کدام واگن قطار بیشترین صندلی خالی وجود دارد.... اینها بخشی از امکانات "اپ" جدید شرکت حمل و تقل شهری استکهلم تحت عنوان "پندل کولن" است. مسافر می تواند با استفاده از این"اپ" از محل قطار مورد نظر  خود در زمان زنده آگاهی یابد.Uber
تاکسی زیر قیمت
اپ «اوبر» از طریق انعقاد قرارداد با رانندگان تاکسی خصوصی، به مشتریان خود این امکان را می دهد که از طریق یک اپ، اتوموبیلی را برای محلی که در آن بسر می برند رزرو کنند و با وارد کردن آدرس محلی که مایلند به آنجا رسانده شوند سریعا از هزینه  دقیق سفر خود نیز آگاهی یابند. پرداخت هزینه نیز پس از رسیدن مسافر به مقصد بصورت اتوماتیک از طریق همان اپ صورت می گیرد، بدون اینکه مشتری نیاز به به همراه داشتن پول نقد و یا ارائه کارت اعتباری خود داشته باشد. ایده «اوبر» آن است که مسافر را بصورت مستقیم  و بدون هر گونه واسطه گران با نزدیکترین راننده تاکسی در ارتباط قرار دهد و به این صورت به سریعترین شکل، و نرخهای بشدت ارزانتر از تاکسی های سنتی، خدمات تاکسی ارائه کند. اگر مایل به آزمایش «اوبر» در شهر محل زندگیتان، از جمله استکهلم، هستید چنانچه خود را ابتدا از طریق پیوند زیر ثبت نام کرده، و بعد از ثبت نام،  اپ «اوبر» را به تلفن هوشمند خود بارگیری کنید ۱۵۰ کرون (۲۰ دلار) بعنوان هدیه جایزه خواهید گرفت. برای دریافت هدیه خود، به هنگام انجام اولین سفر با تاکسی های «اوبر» از کد تخفیف
ubertest100
استفاده کنید.
ثبت نام در «اوبر» با ۱۵۰ کرون (۲۰ دلار) هدیه
https://www.uber.com/invite/ubertest100


Swedavia Swedish Airport
فرودگاه های بین المللی سوئد
"اپ" رسمی فرودگاه سوئد و صد البته فرودگاه بین المللی آرلاندا در استکهلم. استکهلم بزرگ دارای سه فرودگاه بین المللی است که فرودگاه آرلاندا بزرگترین آن است. اگر سر و کارتان با فرودگاه است این "اپ" از واجبات است. از جمله زمان حقیقی نشستن  و بلند شدن همه پروازهای بین االمللی و داخلی بصورت لحظه ای از طریق این "اپ" در اختیار شما قرار دارد.


Väckarklocka Xtreme

ساعت زنگدار

دیر بر سر قرار نروید. این ساعت زنگدار شما را در زمانی که مایلید از خواب بیدار خواهد کرد.Talk Swedish
سوئدی صحبت کنید

سوئدی بلد نیستید؟ این "اپ" به شما کمک میکند به زبان سوئدی صحبت کنید.


Eniro
بدنبال فرد، شرکت یا اداره ای می گردید؟
بزرگترین کاتالوک آدرس و تلفن سوئد در چند دقیقه همه اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.


SKOUT

از تنهایی خسته شدید؟

مشخصات خود را وارد کنید و «اسکوت» همه افرادی را که بدنبال فردی با مشخصات شما می گردند و در فاصله چند صد متری تا چند کیلومتری شما قرار دارند با عکس و مشخصات به شما معرفی خواهد کرد. هر کدام که بیشتر به دلتا چسبید را انتخاب کنید... و دیگر تنها نیستید.


GrindR

همجنسگرا هستید؟

مشخصات خود را وارد کنید و «گریند آر» همه همجنسگرایانی را که بدنبال فردی با مشخصات شما می گردند و در فاصله چند صد متری تا چند کیلومتری شما قرار دارند با عکس و مشخصات به شما معرفی خواهد کرد. هر کدام که بیشتر به دلتان چسبید را انتخاب کنید... و دیگر تنها نیستید.


P-Stockholm
پارک اتوموبیل در استکهلم
همه اطلاعات مورد نیاز برای جویندگان پر شمار محل پارک اتوموبیل در استکهلم!


Betala P
پرداخت هزینه پارکینگ
با این اپ می توانید هزینه پارکینگهای متعلق به شهرداری شهر استکهلم را بدون نیاز به پول خورد و یا گشتن به دنبال دستگاه های پرداخت مستقیما از داخل تلفن موبایل خود پرداخت کنید.


Bookatable
(رزرو میز)

راهنمای رستوران های استکهلم. اگر اهل "شکم" هستید این "اپ" شماست. از طریق این "اپ" می توانید به منوی قضای رستوران های استکهلم دسترسی پیدا کنید و همینطور از تخفیف های ویژه ای که رستوران ها ارائه می کنند استفاده کنید. از طریق این "اپ" می توانید میز خود را نیز در رستوران مورد نظرتان رزرو کنید.


SVT nyheter
اخبار تلویزیون ملی اس و ت سوئد

آخرین اخبار اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی  روز سوئد و دیگر کشورهای جهان از یک شبکه خبری راستگو و پایبند به اصول اخلاقی و گزارشگری در تلفن هوشمند شما.


Rökfri Vårdguiden

ترک سیگار
"اپ" بهداری ایالت استکهلم جهت کمک به افراد سیگاری برای ترک سیگار. اگر مایلید اعتیاد مرگبار  به سیگار را ترک کنید و خود, خانواده, دوستان و جامعه را از فجایع متعاقب آن در امان نگاه دارید این "اپ" بهداری ایالت استکهلم می تواند فرشته نجاتتان باشد.


 
Text TV
تکست تی وی
با این "اپ" سرتیتر مهمترین اخبار داخلی و خارجی بخش «تکست» تلویزیون ملی اس و ت سوئد را با خود داشته باشید.


SVT Play
اس وی تی پلی
برنامه همه کانال های شبکه تلویزیونی اس وی تی سوئد و نیز اخبار زنده این شبکه در تلفن موبایل شما.Tune in Radio
موزیک ۲۴ ساعته استکهلمیان

در هر کجای دنیا که هستند با بارگیری اپ «تیون این رادیو» می توانید بدنبال رادیوی مورد علاقه خود (خوب معلمومه رادیو استکهلمیان)
Stockholmian
 بگردید و به زیباترین موسیقی پارسی و غربی بصورت ۲۴ ساعته گوش فرا دهید و بگذارید تا رادیو دریا, رادیوی ۲۴ ساعته تابستانی استکهلمیان, همچون نسیمی دریایی پیکر روحتان را نوازش دهد. ترانه های گلچین استکهلمیان را در هیچ کجای دیگری نخواهید شنید!


Stockholm Globe Arenas
گلوبن
گلوبن بزرگترین سالن کروی جهان است که هر ساله ۱،۵ میلیون نفر در آن به تماشای کنسرت برجسته ترین هنرمندان جهان می نشینند. با نصب این "اپ" می توانید دیدار خود از "گلوبن" را راحت تر و لذتبخش تر کنید. منوی غذای رستوران های گلوبن چیست, نزدیکترین دستشویی کجا قرار دارد, لباسهایم را در کجا می توانم تحویل دهم.... با تخفیف های  ویژه تنها برای استفاده کنندگان این "اپ".


Hitta se
چه کسی زنگ میزنه
با این "اپ" می توانید بفهمید چه کسی به تلفنتان زنگ می زند، حتی اگر در لیست تلفنتان نباشد.


Eniro Navigation - Offline GPS
ناویگاتور جی پی اس (آدرس یاب) رایگان
بدون نیاز به اینترنت
با این اپ می توانید به رایگان، و بدون نیاز به اتصال به اینترنت، آدرس مورد نظرتان را در سوئد پیدا کنید. در واقع
مهمترین ویژگی این  اپ امکان  استفاده از آن بصورت «آف لاین» است که امکان استفاده از آن را پس از نصب در هر  تلفن های هوشمندی بدون نیاز به آبونمان اینترنت  فراهم میسازد. عدم نیاز به آبونمان اینترنت این اپ را علاوه بر سوئد هنگام مسافرت به دیگر کشورهای دنیا نیز قابل استفاده می سازد. برای استفاده در خارج از سوئد البته می بایست نقشه اضافه خریداری نمود . دیگر ویژگیهای اپ ‌آدرس یاب انیرو عبارتند از امکان جستجو بر اساس نام فرد، نام شرکت و نام اماکن بجای  تنها آدرس است. برای علاقمندانی که مایل به پرداخت مبلغی جزئی باشند این اپ در مورد وجود دوربینهای سرعت سنج در مسیر راه نیز هشدار می دهد.

***********************

برخی از "اپ" های بالا تنها برای تلفن های دارای سیستم عامل "اندروئید" موجود بوده و ممکن است برای کاربران تلفن های "آیفون" (اپل) موجود نباشند.

www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران در میان بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد