اوشن باس/ استکهلم

اوشن باس، جاذبه گردشگری جدیدی در استکهلم
استکهلمیان – شهر استکهلم پایتخت پادشاهی سوئد مجموعه ای از جزایر است. در واقع هر زمان که با خودروی شخصی، مترو، اتوبوس و یا حتی پیاده از نقطه ای به نقطه ای دیگر در شهر استکهلم می روید در واقع از جزیره ای به جزیره ای دیگر رفته اید. این جزایر اما آنچنان استادانه با پلها، جاده ها و خطوط راه آهن به یکدیگر متصل شده اند که شهروندان بندرت حس می کنند که مابین جزایر مختلف در تردد هستند.

از این سوست که جهانگردان از قدیم استکهلم را «ونیز شمال اروپا» نامیده اند. راهنمای جهانگردان در استکهلم همواره به گردشگران یادآوری می کنند که اگر از آب نظاره گر شهر استکهلم نبوده اید بمانند آن است که به پاریس رفته باشید بدون اینکه برج ایفل را ببینید. گردش در آب مابین مجمع الجزایر استکهلم یکی از واجبات برای هر گردشگری است که به استکهلم سفر می کند. حتی افرادی که سالها در استکهلم رندگی کرده اند زمانی که برای نخستین بار به یک گردش آبی در میان جزایر استکهالم می روند اذعان می کنند که هرگز استکهلم را به این زیبایی ندیده اند.

اما نظرتان نسبت به اینکه سوار یک اتوبوس گردشگری شده و همه نقاط دیدنی شهر استکهلم را در خشکی ببینید اما همان اتوبوس ناگهان  وارد دریا شده و بمانند یک کشتی شما را در مابین جزایر زیبای استکهلم نیز بگرداند چیست؟


اوشن باس/ استکهلم

اوشن باش / اتوبوس دریاپیما
اوشن باش جاذبه گردشگری جدیدی  دراستکهلم است که توسط یکی از کمپانیهای  گردشگری و جهانگردی شهر استکهلم براه  انداخته شده است. این کشتی – اتوبوس ۹ تنی که ساخت کمپانی ولوو است و گنجایش ۴۲ مسافر را دارد قادر است مستقیم از خشکی وارد دریا شده و بعنوان کشتی عمل کند و یا مستقیما از دریا وارد خشکی شده و بصورت یک اتوبوس عمل نماید.

آقای پال اکوال از مدیران این کمپانی گردشگری در رابطه با جاذبه گردشگری جدید استکهلم به رسانه ها می گوید که بارها شاید این بوده که مردم با دیدن اتوبوسی که ناگهان از خشکی به سمت دریا حرکت می کند با این تصور که راننده اتوبوس دیوانه شده و تصمیم دارد در یک اقدام جنون آمیز اتوبوس و سرنشینان آن را به قعر دریا ببرد عکس العمل های مختلف از خود نشان داده اند.

به گفته وی مشاهده مردمی که بواسطه دیدن اتوبوسی که در وسط آب در حال حرکت است پس کله خود را خارش می دهند و با تعجب  آن خیره می شوند نیز همیشه جالب است.
 

آقای پال اکوال می گوید که این اتوبوس-کشتی  خصوصا در رابطه با شهر استکهلم که مجموعه ای از جزایر است بسیار ایده آل است  چون جهانگردان می توانند بدون اینکه نیاز به تعویض وسیله نقلیه داشته باشند از زیبائیهای شهر استکهلم هم در خشکی و هم در دریا لذت ببرند.

مسیر حرکت این تور گردشی در خشکی از «یورگوردش برون» آغاز می شود و سپس در مسیر «استوره پلان» ، «کارلا وگن» و «شرل هاگن» ادامه می یابد. اتوبوس سپس وارد آب می شود و از مسیر زیر پل «یور گوردش برون» به سمت «نی برو ویکن» و سپس «گرونا لوند» (پارک تفریحی بزرگ استکهلم) حرکت کرده و سپس باز می گردد. این اتوبوس در واقع از زیر همان پلی به مسر خود ادامه می دهد که دقیاقی قبل از روی آن حرکت کرده است.

اگر میهمانی  در استکهلم دارید می توانید وی را به این تور گردشی با اتوبوس دعوت کنید، بدون اینکه از قبل در مورد وارد شدن اتوبوس به دریا برایش توضیحی بدهید!

برای رزرو بلیت  اوشن باس و اطلاعات بیشتر به پیوند زیر مراجعه کنید.

پیوندهای مربوط
اوشن باس استکهلم


گزارشی از این جاذبه گردشگری جدید استکهلم که در تی وی ۴ پخش شده است در زیر قابل مشاهده است.دیدنیهای دیگر استکهلم در وب سایت ما
stockholm.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 

 www.stoc

© Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد